Ücretsiz Tesisat Arızası Keşif İstek Formu
Mutfak ve Banyo TadilatıKalorifer TesisatıSu Tesisatı

MUTFAK VE BANYO TADİLATI

Evlerinizde eskimiş, galveniz demir boru kullanılmış mutfak ve banyolarınızı tesisat sorunları, su baskınları ve sağlık sorunları yaşamadan yenilemenizi tavsiye ediyoruz. Mutfak, banyo ve su tesisatınızı yenilemeye karar verirseniz 36 yıllık deneyimimiz ile tadilatınızı yapmaya talibiz. Devamı...

KALORİFER TESİSATI

Kalorifer Tesisatı yapımında dikkat edilmesi gereken bir çok püf noktalar vardır. Bunlara dikkat edilmez ise ısınamama sonucu üşüme, gereğinden fazla ısınma sonucu fazla faturanın gelmesi, tesisatın düzgün yapılmaması sonucu su kaçakları meydana gelebilmektedir. Devamı...

SU TESİSATI

Su tesisatı, temiz suyun kaynaktan çıkarıldıktan sonra su borularının binanıza döşenmesiyle kullanıma hazır hale gelmesi ve kullanıldıktan sonra arıtılarak doğaya geri gönderilmesini kapsamaktadır. Devamı...

KOMBİ SU AKITIYOR KAÇIRIYOR

 

Kombi Su KaçağıKombi cihazları ve bağlantılarında zaman zaman su akıtması veya kaçakları oluşabilir. Bu durum bir arıza sebebi ile olacağı gibi güvenliğiniz için normal bir durum da olabilir. 

 

Kombinizde meydana gelecek su akıtma sorunları aşağıdaki sebeplerden kaynaknaklanabilir.

 

Radyatör Hava Alma

     

Kalorifer tesisatına gerekenden fazla su eklemiş olabilirsiniz.

Normal devre basıncı 1.5 bardır.  Kombi üzerindeki basınç değeri bu değerin üzerinde ise tesisat tahliye vanasından veya herhangi bir kalorifer peteğinin üst köşesinde bulunan hava alma vidasını çevirerek bir miktar su tahliyesi yaparak kalorifer tesisat basıncını 1.5 bar değerine indiriniz. Kombinin su kaçağı duracaktır.

 

 

Kombi Su Akıtıyor

Kombi Su Akıtıyor

Kombinizin tesisat bağlantılarında sorun olabilir.

Kombinizin altında bulunan tesisat ve kombi arasında bulunan vana, filtre ve bağlantılarında sorun olabilir. Özellikle ucuz oldukları için tercih edilen plastik kombi bağlantı seti kullanılması bağlantılardan kaynaklanan su akıtma problemlerini arttırmaktadır. Kombi bağlatı seti alırken sağ taraftaki gibi prinç setlerden almanızı tavsiye ederiz. Su kaçağının ek yerlerinden veya vanalardan gelip gelmediğini kontrol ediniz. Ek yerlerinden veya vanalardan kaçırıyorsa bir tesisatçıdan yardım almanız gerekir. 

 

Kombi Genleşme TankıKombinin imbisat (genleşme tankı) deposunda problem olabilir.

Kombiler özellikle kış aylarında kalorifer devresi çalıştığında tesisat devresinin ısınması ile genleşen suyun tehlike yaratmaması için fazla basıncını genleşme tankına alırlar. Genleşme tankları içerisinde bulunan şambrel hasar görür veya basıncında düşme meydana gelirse tesisattaki basınç artışlarını dengeleyemez ve tesisattaki basınç hızla yükselir. Bu sebeple kombilerde ikinci bir emniyet sitemi olan emniyet ventilinden artan basıncı düşürecek kadar suyu dışarı atar. Bu sebeple kombi altında su kaçırması meydana gelir. Bu aslında sizin ve kombi tesisatının güvenliği içindir. Genleşme tankının yenisi ile değiştirilmesi gerekebilir. Bu durumda yetkili kombi servisine başvurabilirsiniz. Arzu ederseniz bizde yardımcı olabiliriz.

 

Kombi Su AkıtıyorKombinizin su doldurma vanası arızalı olabilir.

Kombinizi altında bulunan su doldurma vanası arızalanmış ve su kaçırıyor olabilir. Suyun buradan gelip gelmediğini kontrol ediniz. Buradan geliyorsa yetkili servisinizi arayınız.

 

Tüm kontrollerinize rağmen sorununuz devam ediyorsa bizden yardım isteyebilirsiniz.

 

0542 472 92 35 - Su Tesisatçı İsmet Usta

 

Etiket : kombi su akıtıyor akıtması su damlatıyor kombi su doldurma basıncı yükseliyor su kaçırıyor arıza arızası