Ücretsiz Tesisat Arızası Keşif İstek Formu
Su TesisatıKalorifer TesisatıMutfak ve Banyo Tadilatı

SU TESİSATI

Su tesisatı, temiz suyun kaynaktan çıkarıldıktan sonra su borularının binanıza döşenmesiyle kullanıma hazır hale gelmesi ve kullanıldıktan sonra arıtılarak doğaya geri gönderilmesini kapsamaktadır. Devamı...

KALORİFER TESİSATI

Kalorifer Tesisatı yapımında dikkat edilmesi gereken bir çok püf noktalar vardır. Bunlara dikkat edilmez ise ısınamama sonucu üşüme, gereğinden fazla ısınma sonucu fazla faturanın gelmesi, tesisatın düzgün yapılmaması sonucu su kaçakları meydana gelebilmektedir. Devamı...

MUTFAK VE BANYO TADİLATI

Evlerinizde eskimiş, galveniz demir boru kullanılmış mutfak ve banyolarınızı tesisat sorunları, su baskınları ve sağlık sorunları yaşamadan yenilemenizi tavsiye ediyoruz. Mutfak, banyo ve su tesisatınızı yenilemeye karar verirseniz 36 yıllık deneyimimiz ile tadilatınızı yapmaya talibiz. Devamı...

KLOZET MONTAJI NASIL YAPILIR

Klozet Montajı Nasıl Yapılır Klozet montajı yüksek teknik bilgi ve beceri gerektirmektedir. Eğer yeterli bilgi ve tecrübeniz yoksa klozet montajınız için tecrübeli bir tesisatçıdan yardım almalısınız. Yinede klozet montajını kendiniz yapmayı tercih ederseniz her türlü sorumluluk size ait olacaktır. Uygun maliyet ve kaliteli işçilik ile klozet montaj servisi vermekteyiz.

Klozet montajı çok dikkat isteyen ve belirli bir sıraya göre yapılması gereken bir işlemdir. Klozet montajını yaparken yanınızda size yardımcı olacak ikinci bir kişiye ihtiyacınız olacak.

 

Eğer mevcut kullandığınız bir klozetiniz var ise öncelikle onu sökmeniz gerekmekte. Klozetinizi sökmek için Klozet Nasıl Sökülür başlıklı sayfamızı ziyaret ediniz.

Klozet Montajı Nasıl Yapılır 1

 

 

Montaja başlarken öncelikle klozet ile pis su tesisatını birbirine bağlamak için bağşantı elemanı Kada ya ihtiyacımız olacak. Çeşitli türleri olmasına rağmen biz montajımızda körüklü Kada kullanacağız.

 


 
İlk önce Kadayı Klozetimizin pis su çıkışına takacağız. İşimizi kolaylaştırmak için kadanın klozet çıkışına gelen kısmına bulaşık deterjanı sürüyoruz ve iyice yayıyoruz. Bulaşık deterjanı kadanın yerine kolay geçmesi için bize yardımcı olacak.

 

Klozet Montajı Nasıl Yapılır 2Klozet Montajı Nasıl Yapılır 3 

Kadayı iterek klozetin arkasındaki pis su çıkışına oturtuyoruz. Düzgün ve sorunsuz oturduğundan emin olunuz. Herhangi bir montaj hatası bu bağlantı yerinden su kaçağına ve sızıntılarına sebep olacaktır.

 

Klozet Montajı Nasıl Yapılır 4Klozet Montajı Nasıl Yapılır 5

 

Kadanın pis su tesisisatı bağlantısını yapıp klozeti koyacağımız yerde provasınızı yapıyoruz.
 
Klozet Montajı Nasıl Yapılır 7Klozet Montajı Nasıl Yapılır 8

Klozetin yerleşimi yaptıktan sonra klozet bağlantı vidalarının yerlerini kurşun kalem ile işaretliyoruz. Ayrıca provasını yaptığımız klozetin yerinde kayma olmaması için etrafınıda kurşun kalem ile çiziyoruz. Asıl montajı yaparken bu çizgilerden yardım alacağız.

Klozet Montajı Nasıl Yapılır 9Klozet Montajı Nasıl Yapılır 10 

Klozetin provası bittikten sonra yerinden kaldırıp işaretlediğimiz vida deliklerini matkap yardımı ile deliyoruz. Delikleri deldikten sonra etrafı süpürmeli ve nemli bez ile temizlemeliyiz.  
 
Klozet Montajı Nasıl Yapılır 11Klozet Montajı Nasıl Yapılır 12

Klozet Montajı Nasıl Yapılır 14

 

Deldiğimiz deliklere vida dübellerini yerleştiriyoruz. Tam yerine oturması için küçük bir çekiç veya pense ile vurmak gerekebilir. Dübeller tam oturmayıp fayansın üstünde bir miktar kaldı ise fazlalıkları falçata ile temizlemelisiniz.

 


Klozet Montajı Nasıl Yapılır 7

Bu noktadan sonra asıl montaja geçiyoruz. Önce kada bağlantısını yapıyoruz. Kadanın doğru ve sağlam monte edildiğinden emin olun. Aksi durumda su kaçak ve sızıntıları olabilir.

 

Klozet Montajı Nasıl Yapılır 8

 

 

 

Daha önce kurşun kalemle çizdiğimiz prova çizgilerine dikkat ederek klozeti yerine yerleştiriyoruz.
 

 

Klozet Montajı Nasıl Yapılır 15

 

 


Klozetin bağlantı vidalarını bir anahtar yardımı ile sıkıyoruz. Vidalama bittikten sonra vida başlarına plastik başlıkları takarak kötü görüntüyü gideriyoruz.

 

 

Klozete ile ara musluk arasındaki spiral fleksi ara hortumları anahtar yardımı ile klozet ve ara musluklara bağlıyoruz.  Duvarda üstte yer alan musluha taharet diğerine ise rezervuara bağlanacağını unutmayın.  

Klozet Montajı Nasıl Yapılır 16Klozet Montajı Nasıl Yapılır 17   

Bu şekile klozet montajını başarı ile bitirdik 2-3 gün bu şekilde kullanıp herhangi bir kaçak ve sızıntı olmadığını teyid ettikten sonra klozetin altına zemin ile birleştiği yere silikon çekerek klozetin altına su gitmesini engelliyoruz.

 

0542 472 92 35 - Tesisatçı İsmet Usta

 

Etiket : klozet montajı nasıl yapılır montaj tuvalet tamir değişimi tamiri